Kapadokya Turları

Balon Turları

Kapadokya’nın simgesi olan balon turları, bölgenin eşsiz güzelliğini görmenin en etkili yoludur. Kapadokya Lodge Country Club aracılığı ile Kapadokya’nın simgesi haline gelen balon turlarına katılabilirsiniz. 1 saat 15 dakika süren balon turu veya 45 dakika süren kısa uçuş, sizi Kapadokya uygarlığının yürüyerek ulaşamayacağınız en uzak noktalarına kadar götürmektedir.

Balon turları hava koşulları elverdiği sürece sabahları yapılmaktadır. Kapadokya Balonculuğa ait sepet sayısı 8, 10, 12 ve 20 kişilik olmak üzere toplam 5 adet olup toplam pilot sayısı 3 kişidir. Bir günlük toplam uçuş kapasitesi 30 kişiyle sınırlanmıştır.

Balonla toplam gezi süresi: Otel-uçuş alanı-otel transferi, balonun hazırlanış süresi, uçuş süresi, uçuş sonrası şampanyalı kutlama ile toplam süre yaklaşık 4 saattir. Balon ile havada uçuş süresi ise yaklaşık 1 saat 30 dakikadır.
Balon turu sırasında rahat ayakkabılar ve giysiler giyilmesi önerilir. Balon turunu izleyen gün, tura katılanlara uçuş sertifikası verilmektedir. Balon pilotları profesyonel, sertifikalı ve deneyimlidir. Katılanlarla İngilizce, Almanca, Fransızca ve İsveççe olmak üzere 4 dilde iletişim sağlanmaktadır.

Bisiklet Turları
•  Uçhisar Turu
Kapadokya Lodge’a 5 km. mesafedeki Uçhisar’a, patika yollardan ulaşılır. Uçhisar çevresindeki vadiler gezildikten sonra otele geri dönülür. 4-6 kişilik gruplarla yapılır.
•  Ihlara Vadisi Turu (Amatör düzey)
14 km. uzunluğundaki Ihlara vadisinden başlar, tarihi Selime köyünde son bulur. Vadinin yüksekliği yer yer 100-150 m dir. Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliseler bulunmaktadır. Bazı barınaklar ve kiliseler yeraltı şehirlerinde olduğu gibi birbirlerine tünellerle bağlıdır. Ihlara vadisinde, duvar resimleri en iyi biçimde korunmuş önemli bölge kiliselerinden Ağaçaltı, Pürenliseki, Kokar, Yılanlı ve Kırkdamaltı kiliseleri ziyaret edilir. Toplam tur süresi 5 saattir. Vadinin 7. km.’sinde Melendiz ırmağı kenarında balık mönülü öğle yemeği yenir.
•  Uçhisar ve Çevre Vadiler Turu (Orta düzey)
Otelimize 5 km. mesafedeki Uçhisar’a patika yollardan çıkılır. Kale gezildikten sonra otantik bir restoranda öğle yemeği, ardından Güvercinlik vadisi gezisi ve otele geri dönüş.
•  6 Günlük Kapadokya Bisiklet Turu (Profesyonel düzey)
1.    Gün: Çavuşun-Uçhisar-Ortahisar-Ayvalı
2.    Sabah Çavuşin’den bisikletlerle yola çıkılır, Ak vadi sırtlarından Uçhisar’a varılır. Uçhisar kalesi gezilir, asfalt yoldan Ortahisar’a devam edilir. Öğle yemeği Ortahisar’da yenir, kale gezilir, ardından toprak yoldan Bahçeli köyünden geçerek Ayvalı’ya varılır. Toplam mesafe yaklaşık 30 km. Geceleme kamp çadırlarında ya da bir köy evindedir.

3.    Gün: Ayvalı-Mazı-Soğanlı

4.    Sabah Ayvalı’dan hareket edilir, 2 saatlik bir bisiklet yolculuğunun ardından Mazı köyüne varılır. Yeraltı şehri ve köy gezilir, tarlalar arasındaki yoldan Ürgüp-Soğanlı asfaltına ulaşılır. 20 km sonra Soğanlı’ya varılır. Toplam mesafe yaklaşık 40 km. dir. Geceleme kamp çadırlarında ya da bir köy evindedir.

5.    3. Gün: Soğanlı-Şahinefendi-Sinasos (Mustafapaşa)

6.    Soğanlı’dan hareket, aynı yoldan geri dönerek Şahinefendi köyü ve Taşkınpaşa Cemil köyler gezilerek Sinasos köyüne varış. Toplam mesafe yaklaşık 35 km. dir. Geceleme Sinasos’ta pansiyondadır.

Tarihi Yer ve Doğa Yürüyüşleri
•  Çat vadisinde, Açıksaray harabelerinde Kızılırmak’a kadar uzanan 12 km. lik yürüyüş. Değişik türde peri bacaları ve mağara yerleşimleri gezilir. Yürüyüş sonrası uygun bir yerde piknik. Otele dönüş.
•  Uçhisar Kalesi ziyareti sonrası Güvercinlik ve Garipler vadilerinde 12 km.lik yürüyüş turu. Sonunda piknik ve otele dönüş.
•  Bağlıdere vadisinde yaklaşık 8 km. lik yürüyüş sonrası El-Nazar Saklı Kilise ziyareti. Kayaoyma bir mekanda verilecek öğle yemeği sonrasında Erken Hıristiyanlık Dönemi’ne ait kaya kiliselerinin bulunduğu Göreme Açıkhava Müzesi’ne ziyaret. Otele dönüş.
•  Kılıçlar vadisi üzerinden Kızılçukur dahil olmak üzere toplam 12 km. lik yürüyüş. Çavuşin’deki eski yerleşim alanları ve Vaftizci Yahya Kilisesi ziyareti. Piknik sonrası Paşabağ ve Zelve Açıkhava Müzesi ziyaretleri ve otele dönüş. Devrent vadisinde yürüyüş ve Avanos ziyareti. Sonrasında Derinkuyu yeraltı şehri, Narlı Göl (krater gölü) gezileri ve otele dönüş.
•  Kahvaltının ardından Ihlara’ya hareket. Belisırma’ya kadar kilise ziyaretlerini de içeren vadi yürüyüşü ve sonra piknik biçiminde ya da ırmak kıyısında seçkin bir restoranda taze tatlısu balığı ya da açık büfe ve barbbekü seçeneklerinin de olduğu öğle yemeği. Daha sonra Selime köyüne dek vadi içinde yürüyüş (yaklaşık 12 km.) ve otele dönüş.

Yukarda söz edilen yürüyüş seçeneklerinin dışında isteğe göre farklı güzergahlar belirlenerek yarım ya da tam günlük yürüyüş gezileri de düzenlenebilmektedir.
Uçhisar Güvercinlik Vadisi: Tüfler içine oyulmuş kaya evlerinin güvercin evlerine dönüştürüldüğü vadide rehber eşliğinde gezi.
Kale: Kapadokya’yı tepeden gören Eski Roma kalesine gezi.
Cevizli Panoroması: Peri bacaları içine oyulmuş eski evlerin yoğun olduğu vadide fotoğraf gezisi. Bölgeye has taşların ve gümüş işlendiği onyx atölyelerinde gezi ve alışveriş.
Göreme-Esentepe Panoroması: Vadilerin kesiştiği Göreme kasabasına gezi.
Açıkhava Müzesi: 1964’te, kayaların içine oyulmuş kiliselerin bulunduğu bölgede kurulan müzeye, profesyonel rehber eşliğinde gezi.
Zelve Paşabağı: Mantar kayaların yoğun olduğu, Aziz Simenos’un hayatını geçirdiği en ilginç vadilerinden birine gezi.
Açıkhava Müzesi: 1924 nüfus mübadelesiyle Yunanistan’dan Türkiye’ye gelen insanların 1952’ye kadar içlerinde yaşadıkları mağaraların bulunduğu üç büyük vadiden oluşan eski yerleşim merkezine gezi.
Avanos: Yaklaşık 4.000 yıldır insanların çanak-çömlek yapımıyla uğraştığı, eski adı Vanessa olan Avanos’taki çanak-çömlek atölyesine gezi.
Dervent Vadisi: Yeni oluşumları ve ilginç yüzey şekilleriyle “pembe vadi” olarak tanınan bölgede fotoğraf molası.
Ürgüp Şarap Mahzenleri: Kapadokya üzümlerinden şarap yapılışının anlatımı.
Üç Güzeller Kayaları: Kapadokya’nın simgesi olarak tanınan peribacaları civarında fotoğraf molası.
Kızılçukur Vadisi: Gün sonunda bölge şarapları içilirken gün batımının izlenmesi.

Kapadokya Kanyon Yürüyüş Turu
Derinkuyu: MS. 5. ve 6. yüzyıllarda Arap akınlarından ve Romalılar’ın eziyetlerinden korunmak için ilk Hıristiyanlarca kazılmış, 8 kattan oluşan yeraltı şehrine gezi.
Narlıgöl: Derinkuyu yeraltı şehri ve Ihlara Vadisi arasında kalan, Türkiye’nin en güzel krater gölüne gezi. Ihlara: 14 km. lik Melendiz Çayı’nın oyduğu Ihlara vadisine iniş. Yaklaşık 100 m. derinlikte bulunan Ağaçaltı ve Yılanlı kilisenin gezilmesi, vadide yürüyüş. Belisırma: 3 km. yürüyüş sonrası Ihlara vadisinin ortasından geçen Melendiz Çayı kıyısında öğle yemeği. Selime: İlginç kaya manastırlarının yoğun olarak bulunduğu Ihlara vadisinin sonundaki köyde fotoğraf molası. Ağzıkarahan Kervansaray: 13. yy. dan kalan Selçuklu kervansarayının gezilmesi.
•  Kapadokya Rallisi:
Kapadokya vadileri ve peribacaları üzerinde balon turuyla başlayıp piknikler, şarap partileri, kamp ateşleri, bisiklet, at biniciliği ve çömlek yapma yarışlarıyla renklenen ralli turlarımız hakkında bilgi almak için Otel Resepsiyonuyla temasa geçebilirsiniz.
Cip Safari

Sabah saatinde ciplerle Ürgüp, Mustafapaşa, Yeşilhisar, Yahyalı yönünde yola çıkılır. Yahyalıdan dağ yolları ile Aladağlar’a, ardından Çamlıca Köyü yakınlarında, Zamantı ırmağı kıyısında kamp kurulur.

Yemekler açık büfe ve barbekü biçimindedir. Otelimizin kamp ekipmanı, çadır ve uyku tulumları ile gecelenir. Sabah can yelekleri ile ırmakta yüzülür, kahvaltının ardından yola devam edilir. Büyükçakır ve Karpuzbaşı şelalelerinde kamp kurularak öğle yemeği verilir. Sabah tekrar yola çıkılır. Dağlarda ve yaylalarda, 2500 m. yüksekte yaşayan Yörükler ziyaret edilir. Niğde, Nevşehir yönünde yol alınarak otelimize dönülür.
Daha detaylı bilgi ve rezervasyon için :

Binicilik Turları
Binicilik turlarımız Avanos’taki at çiftliğinden başlamakta ve aynı yerde son bulmaktadır. Konuklarımızın Avanos at çiftliğine gidiş ve dönüşleri servis araçlarıyla yapılmaktadır. Binicilik konusunda deneyimi olmayanlara, çiftlik parkurunda eğitim verilebilir. Binicilik ve turlarımızın süreleri, grupların talebine göre değişmektedir.
•  Yarım Günlük Tur:
Avanos civarında Sarıhan Kervansarayı, Paşabağı ve Çavuşin ziyaretlerinden oluşur. Talebe göre değişik güzergahlar belirlenebilir.
•  Tam Günlük Tur:
1. Güzergah: Avanos-Dereyamanlı-Uçhisar-Avanos
2. Güzergah: Avanos-Ziyaret dağı-Özkonak-Avanos
3. Güzergah: Talebe göre değişik güzergahlar belirlenebilir ve en az 5 kişi ile düzenlenir.
•  Günbatımı/Sunset Turu: Avanos-Eski Değirmen-Avanos. Kapadokya’da güneşin batışı ve şaraplı piknikle olağanüstü güzellikteki kızıllığın seyri.

Talebe göre en az 6 kişi olmak üzere gece, kamp konaklamalı 2-9 günlük “Country” gezileri:
Bu turlarda, genellikle Kızılırmak veya Damsa baraj gölü kıyısında kurulan kampta konaklanır. Atlar ile birlikte ırmaklarda yüzülür, kamp ateşinde, sabah, öğle, akşam yemekleri verilir. Barbekü ızgara çeşitleri, meşrubat ve bölge şarapları ikram edilir. Turlarda genel olarak kapadokya vadileri ve dağları civarında, tarihi ve doğal sit alanları ile ören yerlerini içine alan tur güzergahları belirlenir.

Cappadocia Travel Cappadocia Tour Cappadocia Turkey Cappadocia Places To Visit