Nevşehir’in Acıgöl ilçesi Çeşme Suyu

Nevşehir’in Acıgöl ilçesi Çeşmelerden Arıtılmış Su İçiyor
Nevşehir’in Acıgöl ilçesi Çeşme Suyu Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde açılan halk çeşmelerinden arıtılmış, saf su akıyor. Acıgöl Belediyesi’nce yapımına yaklaşık bir ay önce başlanan halk çeş…

Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde açılan halk çeşmelerinden arıtılmış, saf su akıyor. Acıgöl Belediyesi’nce yapımına yaklaşık bir ay önce başlanan halk çeşmeleri tamamlandı. Halk çeşmelerinden arıtılmış su veriliyor.

Nevsehir acigol cesme sulari

Nevsehir acigol cesme sulari

Bahçeli, Cumhuriyet, Çayırlık ve Yukarı mahallelerine birer halk çeşmesi yapıldı. Bu çeşmelerde su özel cihazlarla arıtılarak damacana kalitesine yükseltiliyor. Çeşmelerdeki sular sadece içmede kullanılmak şartıyla ücretsiz olarak halkın hizmetine sunuluyor.

Acıgöl Belediye Başkanı İsmail Çavuşoğlu, evlere verdikleri şebeke suyunun içilebilir durumda olmasına rağmen halkın damacana kalitesinde su içebilmesi için 100 bin TL yatırımla 4 halk çeşmesi kurduklarını söyledi. İsmail Çavuşoğlu, yaptırdığı çeşmeden ilk suyu içtikten sonra yaptığı açıklamada, söz verdikleri üzere bir ay içerisinde halk çeşmeleri için çalışmaları tamamladıklarını ve halkın kullanımına açtıklarını belirtti. Çavuşoğlu, hem sağlıklı hem de leziz suların Acıgöllülerden büyük ilgi ve talep görmesinin de kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiğini söyledi.

Çavuşoğlu, vatandaşların bidon bidon evlerine, iş yerlerine arıtılmış, sağlıklı suları götürmelerinden de büyük bir keyif aldığını kaydetti. CİHAN