Abuşağı Beldesinde Kanalizasyon Çalışmaları

Abuşağı Beldesinde Kanalizasyon Çalışmaları Nevşehir‘in Gülşehir ilçesine bağlı Abuşağı beldesinde kanalizasyon çalışmalarına başlandı….

Nevşehir‘in Gülşehir ilçesine bağlı Abuşağı beldesinde kanalizasyon çalışmalarına başlandı.Abuşağı Belediye Başkanlığı tarafından yaklaşık 30 kilometrelik kanalizasyon hattı çekimi çalışmasının başlatıldığı ve 15 kilometrelik kısmının bu yıl bitirileceği ve 350 hanenin yararlanacağı bildirildi.Çalışmalar hakkında bilgi veren Abuşağı Belediye Başkanı Savaş Apaydın, üstyapı hizmetlerinin yanı sıra altyapı çalışmalarını da aynı hızla yürüttüklerini belirtti.

Abusagi beldesi kanalizasyon

Abusagi beldesi kanalizasyon

Abuşağı‘nı olması gereken yere taşımak amacıyla bu çalışmaları ivedi bir şekilde programa aldıklarını ifade eden Apaydın, beldeye son sistem kanalizasyon yapılacağını, 2011 yılında 15 kilometrelik bir çalışmayı tamamlamayı hedeflediklerini, 2012 yılında ise diğer kalan kısmı ihale ederek yaptıracaklarını ve 2012 yılı sonunda Abuşağı’nın kanalizasyon sorununun ortadan kalkacağını söyledi.

Apaydın, altyapı sorunu olmayan modern çizgileri ile bölgesine örnek belde oluşturmak için çaba sarf ettiklerini sözlerine ekledi.

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.

Cappadocia Travel Cappadocia Tour Cappadocia Turkey Cappadocia Places To Visit