Avanos’ta Selami Şahin Konseri

Avanos’ta Selami Şahin Konseri

Avanos Belediyesi tarafından düzenlenen AvanosKızılırmak 2.Kültür Sanat Günleri kapsamında konser vermek üzere Kapadokya’da bulunan sanatçı Selami Şahin bir çoğu hit olmuş eserlerini amfitiyatroyu dolduran kalabalık için seslendirdi. Fantazi müziğin sevilen sesi kendi bestelerinden oluşturduğu repertuarı ile kendisini dinlemeye gelenlerin gönlünü bir kez daha fethetti. Seninle Başım Dertte şarkısıyla başlayan konser öncesinde Avanos Belediye Başkanı Mustafa Körükcü yapılan ve yapılacak hizmetleri anlatan bir konuşma yaptı.

Avanosta selami sahin konseri

Avanosta selami sahin konseri

Bu hizmetlerin oluşmasında katkı veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Selami Şahin sahneye gelmeden önce vokalisti söylediği bir kaç şarkı ile izleyenleri konsere hazırladı.

Sanatçının büyük oğlu Lider Şahin de vokalist olarak babasının şarkılarına eşlik etti. Selami Şahin rahmetli Zeki Müren’i zaman zaman ve Şener Şen’i de bir kez taklit ederek bu yöndeki yeteneğini de paylaştı. Avanos konserinde sanatçıyı eşi Dilara Hanım ve kızı da dinlemeye geldi. Kapadokya’yı çok sevdiğini söyleyen sanatçı tanıdıklarının yardımıyla buradan bir ev almaya karar verdiklerini söyledi.

Sanatçı konser boyunce en sevilen şarkılarını söylemiştir….

Konser bitiminde santçıya Avanos tabağından plaket hediye edildi.