Nevşehir Valisi Avanos’ta Orucu Açtı

Nevşehir Valimiz ve Belediye Başkanımız İftar Yemeğinde Halkımızla Birlikte Oruçlarını Açtı..Nevşehir Valisi Avanos’ta Orucu Açtı

Nevşehir Valimiz Sayın Abdurrahman SAVAŞ ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mustafa KÖRÜKCÜ, oruçlarını halkımız ile birlikte Kızılırmak kenarında Belediyemiz ve Dorak Turizm A.Ş. işbirliği ile düzenlenen iftar yemeğinde açtı.

nevsehir valisi avonos iftar

nevsehir valisi avonos iftar

Ramazan ayı süresince vatandaşlarımız için kurulan iftar yemeğinde Ezanı Şerif’in okunmasına dakikalar kala vatandaşlarımız yemeklerini alarak masalara yerleştiler. Ezanın okunmasının ardından hep birlikte oruçlar açıldı.

Ramazan ayı boyunca sosyal yardımlaşmanın gereği olarak iftar saatinde evine ulaşamayan, ihtiyaç sahibi olan-olmayan, gece nöbetinde bulunarak çalışmak durumunda olan kamu görevlilerimiz gibi pek çok kişi, Dorak Turizm A.Ş. ile birlikte Belediyemizin tertip ettiği iftar yemeklerinde oruçlarını açıyor.

İftar yemeğinin verildiği alana kurulan ses sistemi ile tasavvuf müziği eşliğinde, Kızılırmak kenarında halkımız oruçlarını bir arada açmanın mutluluğunu ve keyfini yaşıyor.

Ramazan ayının üçüncü günü Nevşehir Valimiz Sayın Abdurrahman SAVAŞ, Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mustafa KÖRÜKCÜ ile birlikte iftar yemeğine katılarak halkımızla bir aradan oruçlarını açtılar.