AK Parti Milletvekilleri Ürgüp Pilav Günündeler

AK Parti Milletvekilleri Ürgüp’te Pilav Gününe katıldılar.

AK Parti Milletvekilleri Ürgüp Pilav Günündeler..

Ürgüp İlçesine bağlı Boyalı köyünde geleneksel olarak gerçekleştirilen Pilav Gününe Nevşehir AK Parti Milletvekilleri yaptıkları ziyaretle, Türk Halk Müziği sanatçıları Serkan Vural ve Elif Avcı söyledikleri türkülerle büyük jest yaptılar.Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan, Av. Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligiderde Boyalı Köyünün bu etkinliğinde onları yalnız bırakmadılar.Ürgüp ilçesine bağlı Boyalı köyünde her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen bu yılda 6. sı düzenlenen Boyalı Köyü Pilav Günü oldukça renkli geçti.

Boyalı Kamışlı Yüz mevkiinde sabah saatlerinde toplanmaya başlayan Boyalı köyü halkı ve Boyalı köyünün dışında yaşayan Türkiye’nin dört bir yanından ve Ürgüp İlçesinden gelen vatandaşlar aileleriyle birlikte ağaçlık alanı doldurdular. Boyalı köyünde gerçekleşen Pilav gününde Ürgüp Belediyesi tarafından düzenlenen Sünnet Şöleni ve Halk konserinde sahne alacak olan Türk Halk Müziği sanatçıları Serkan Vural ve Elif Avcı boyalı halkına mini bir türkü konseri verdiler. Boyalı halkının büyük sevgi gösterilerinin ve alkışlarının ardından, Pilav kazanlarının dualarının okunması ve açılması gerçekleşti. Gelen tüm konuklara ayrıca ücretsiz çay ve dondurma ikramı yapıldı.

urgup pilav gunu
urgup pilav gunu

Tüm gelen misafirlere dağıtılan yemeğin ardından konuşma yapan Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, “ köy gününün gerçekleşmesinde katkı sağlayan, başta Komite Başkanı Zekai Ulusoy’a, Köy muhtarı Osman Yiğin’e, Şefik Çelebi’ye, Musa Kılıç’a, Ana sponsorluğu yapan Osman Altıner’e, Metin Aydemir’e, Tuncay Özer’e bütün boyalı köyü halkına, teşriflerinden ötürü Nevşehir Ak Parti Milletvekillerimiz Erdal Feralan, Av. Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider’e, sanatçılarımız Serkan Vural ve Elif Avcı’ya, Almanya’dan, Hollanda’dan, Fransa’dan, Kayseri’den, İstanbul’dan, Konya’dan gelen hemşehrilerimize sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.”dedi. Başkan Yıldız ayrıca Boyalı köyünde ülkeye bir çok başarılı şahıslar kazandıran Boyalı köyü İlköğretim okulunun tamiratı ve yenilenmesi için maddi manevi destek istedi.