Ak Parti’de Mülakat

Ak Parti’de Mülakat
akparti
Nevşehir de Ak parti Aday adaylarının Temayül yoklamasıyla Teşkilat tarafından değerlendirmelerin ardından sonuçlar Ak parti Genel merkezine gönderildi.Gözler şimdi 25-31 Mart tarihine çevrildi. Parti merkezinde Ak parti MHYK üyelerinden oluşan 6 komisyon aday adaylarıyla yüz yüze görüşecek.İlk elemelerin ardından Genel Başkan yardımcılarından oluşan ara komisyon devreye girecek ve burada da değerlendirilerek aday adayları elenecek sonra gerekli görülen illerde anketler yapılacak aday adayları halka sorulacak.Son kararı Başkanlığını Başbakan Erdoğan tarafından yapılacak komisyon belirleyecek.

Gözler 25-31 Mart tarihlerine çevrildi çünkü bu tarihler arasında aday adaylarını zorlu bir süreç bekliyor. Parti merkezinde MKYK üyelerinden oluşacak 6 komisyon, aday adaylarıyla yüz yüze görüşmeler yapacak. İlk elemenin ardından genel başkan yardımcılarından oluşan ara komisyon devreye girecek ve aday adayları bu komisyonlarda da elenecek.
Hatta bu süreçte gerekli görüldüğü takdirde bazı illerde anketler yapılacak, aday adayları halka sorulacak. Bu aşamadan sonra ise son kararı Başbakan Erdoğan başkanlığında kurulacak son komisyon verecek.

SON SÖZ KOMİSYONDA

AK Parti’de milletvekili adaylarını belirleme sürecinde en büyük etkenin Başbakan Erdoğan tarafından yaptırılan anketlerin olacağı belirtiliyor. Ancak kimin aday olacağıyla ilgili son sözü Başbakan Erdoğan başkanlığında toplanacak komisyon söyleyecek. 8 kişiden oluşacak komisyonda Erdoğan’ın yanı sıra 4 genel başkan yardımcısı ile 3 grup başkanvekili yer alacak. Komisyonun yaptığı çalışmalar sonucunda aday listesi 11 Nisan tarihinde Yüksek Seçim Kurulu’na verilecek.

Titiz çalışmanın ardından son şekli verilecek listeler, 11 Nisan’da Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilecek. Öte yandan AK Parti’nin, 12 Haziran seçimlerinde ciddi rotasyona hazırlandığı kamuoyunda konuşuluyor.
Halkın beklentilerini önemseyen ve dikkate alan Başbakan Erdoğan,Nevşehir gibi bir çok ilde etkisiz ve faydalı olmayan isimleri bir bir yenileyecek.
Nevşehir de Temayül de çıkan sonuçlar gerek anketleri gerekse Nevşehirli vatandaişların düşüncelerini tamamaıyla yansıtıyor.
haber
Nevşehirli seçmenler Ak partiye Başbakan Erdoğan a Türkiyemize ve Nevşehirimize yakışır Milletvekili işstiyor.Ayrıca 3 Milletvekilininide değişmesini istiyor.