ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ GEZDİ

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ GEZDİ

Nevşehir’de 24 saat aralıksız hizmet sunan Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret eden özel Lara Koleji ve Yeni Çeşme İlköğretim Okulu ana sınıfı öğrencilerine , gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili olarak bilgiler veriliyor.

Doğal afetler başta olmak üzere yangın gibi can ve mal güvenliğini ciddi manada etkileyen konularda en büyük yardımcı kurum konumundaki İtfaiye Müdürlüğü’nü öğretmenleri ile birlikte ziyaret eden Özel Lara Koleji Ana sınıfı öğrencilerine, burada sürdürülen çalışmalar hakkında bilgiler verildi.
Yangınlar konusunda daha duyarlı olmaları gerektiği yönünde bilgiler alan minik öğrenciler, İtfaiye Müdürlüğü tarafından kullanılan araç ve gereçler konusunda da yetkililer tarafından bilgilendiriliyorlar. Ziyaretçi öğrencilere ayrıca Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü hizmet binasında ayrıca itfaiye dershanesinde eğitici film gösterimi de yapıldı.

Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün çalışmaları ile ilgili bilgi alan bir diğer eğitim kurumu da Yeni Çeşme İlköğretim Okulu Ana sınıfı öğrencileri oldu.
Sınıf öğretmenleri ve bazı öğrenci velilerinin de katıldığı ziyarette,minik çocuklara kısa bir yangın eğitimi verildi ve olası bir yangına karşı alınması gerekli önlemlerle ilgili bilgiler aktarıldıktan sonra bir de eğitici film gösterimi yapıldı.