Bacalar Mutlaka Temizletilmeli

Nevşehir’de baca yangınlarının kış mevsimi olmasına karşın arttığı belirtilerek, bu konuda daha dikkatli olunması gerektiği belirtildi. Sadece Aralık ayında 6 baca yangınına müdahale eden Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri,bacaların mutlak surette yılda bir kez temizletilmesi çağrısında bulundular.

Nevşehir’de son günlerde artan baca yangınları konusunda Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri, temizletilmeyen bacaların neden olduğu yangınların bir yanda maddi hasar oluştururken diğer yanda da can kaybına bile neden olabileceğini belirttiler.

 

Yetkililer, sadece Aralık ayı içerisinde kent merkezinde 6 baca yangınına müdahale edildiğini belirterek, konut ve apartmanların bacalarının yılda en az 1 kez temizletilmesi gerektiği uyarısında bulundular.

 

Nevşehir’de son yıllarda yaygınlaşan gazlı şofben bacalarının da temizletilmesi gerektiğini belirten yetkililer, şofben yalıtımı ile şofben ile baca arasındaki aparatların da olası gaz sızıntısına karşı yıpratılmaması gerektiğini belirttiler.

Cappadocia Travel Cappadocia Tour Cappadocia Turkey Cappadocia Places To Visit