Freni Patlayan Ponza Yüklü Kamyon Devrildi

Freni Patlayan Ponza Yüklü Kamyon, Yol Kenarındaki Levhalara Çarptı
Freni Patlayan Ponza Yüklü Kamyon Devrildi
Nevşehir‘de ponza yüklü kamyon, kırmızı ışıkta duramayınca, yol kenarındaki yön tabelasına çarpıp yan yattı. Kazada ölen veya yaralanan olmadı.Ürgüp’ten Nevşehir yönüne giden Faruk Sunar yönetimindeki 50 DL 191 plakalı, biriket yapımında ve izolasyon maddesi olarak kullanılan ponza yüklü kamyon, Nevşehir-Ürgüp karayolunda Dedeman Kavşağı’ndaki trafik ışıklarda kırmızı ışık yanarken, dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle duramadı. Kamyon, diğer araçlara çarpmamak için yol kenarındaki yön tabelasına çarparak yan yattı. Can kaybı meydana gelmeyen trafik kazasında kamyon kasasındaki ponzalar yola döküldü.

Freni Patlayan Kamyon Devrildi

Freni Patlayan Ponza Yuklu Kamyon Resimleri

Freni Patlayan Ponza Yuklu Kamyon Resimleri

 

Nevşehir‘de kasası ponza maddesi yüklü kamyon karayolunda seyir halindeyken freni patlayınca önünde ışıkta duran diğer bir kamyona çarparak takla attı.
Nevşehir‘de kasası ponza maddesi yüklü kamyon karayolunda seyir halindeyken freni patlayınca önünde ışıkta duran diğer bir kamyona çarparak takla attı.
Faruk Suna’nın (25) kullandığı ponza maddesi yüklü 50 DL 191 plakalı kamyon, Nevşehir- Ürgüp karayolu üzerinde seyir halindeyken Dedeman Otel karşısında bulunan ışıklarda duramadı. Freni patladığı belirlenen kamyonu kontrol etmeye çalışan Suna, korna çalarak ışıkta duran araçları uyarmaya çalıştı. Suna’nın çaldığı korna üzerine bir otomobil kenara kaçtı. Suna, freni patlayan kamyonu ile ışıkta bekleyen İlker Düz yönetimindeki 50 EH 429 plakalı kamyona çarparak yol üzerinde takla atarak durabildi. Kamyon yan yatınca üzerinde bulunan ponza maddesi yola saçılarak iki şeritli yolun bir şeridinin trafiğe kapanmasına neden oldu. Olay yerine gelen Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri karayolunda gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra tek şeritten kontrollü olarak araç geçişine izin verildi. Yan yatan kamyondan mazot sızıntısını Nevşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri yaptıkları çalışma sonrasında önledi. Her iki şoförde kazadan hafif yaralarla kurtuldu.
Kamyonun çarpması sonucunda karayolu üzerinde bulunan yön levhası ile sinyalizasyon direği de devrildi.
Işıkta beklerken kullandığı kamyona çarpılan İlker Düz yaptığı açıklamada, kavşakta bulunan ışıklarda beklerken arkadan yüksek sesle korna çalarak süratle gelen bir kamyon olduğunu gördüğünü, kaçmak isterken yandan çarpıldığını ve aynasının kırılmasıyla kazadan kurtulduğunu söyledi.
Kaza yapan kamyon şoförü Faruk Suna, olay yerine gelen 112 Acil Servis Ambulansı ile Nevşehir İ. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Suna’nın hafif sıyrıklardan başka bir sorununun bulunmadığı öğrenildi.

Cappadocia Travel Cappadocia Tour Cappadocia Turkey Cappadocia Places To Visit