Göreme’nin Keyifli Mekânları

Dünyanın birçok ülkesinden insanı bir araya getirebilen, aynı zaman kendi vatandaşlarını da ilgiyle kendine çeken şehir neresi deseler akla ilk gelenlerden birisi Nevşehir olur. Nevşehir ölmeden önce görmeniz gereken doğal güzellikleri, çeşitli mekânları ve tarihi güzellikleri barındıran turistik bir şehir. Bölgeye her yıl binlerce insan sadece turizm amaçlı geliyor. Çok eski tarihlerde sit alanı olarak ilan edilen Göreme ise hem Nevşehir’in hem ilgi odağı Kapadokya’nın gözbebeği. Göreme’den yakındaki birçok otele, Kapadokya balonlarına ve peri bacalarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Etrafı yeşilliklerle çevrili olan Göreme’nin görmeye değer yerlerini gezerken soluklanmak istediğiniz her anda, acıktığınızı hissettiğiniz, burnunuza enfes yöresel lezzetlerin kokusu geldiğinde bu keyifli mekânlara adımınızı atabilirsiniz. Kapıdan girdiğiniz anda sizi karşılayacak huzur ve sıcaklık kokusuna hayran kalacak ve ömür boyu unutamayacaksınız.

Göreme Kahvaltı Mekânları

Göreme’de kuytu köşe cafe bol çeşitli, lezzetli kahvaltılar bulabileceğiniz çok sayıda mekân var. Bunun yanında yöresel lezzetleri de tadabileceğiniz yöresel bir kahvaltıyla güne başlamak isterseniz; böyle bir seçeneğe de sahipsiniz. Kuytu köşe cafe kahvaltı yaptığınız mekândan ayrıldıktan sonra bölgede gezilecek her yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Beldede gün çok erken saatlerde başlar. Sabahın erken saatlerinde kahvaltı için bir mekânı rahatlıkla bulabilirsiniz. Açık havada ya da iç mekânda kahvaltı servisi veren yerler de oldukça fazladır. Kuytu köşe cafe sabah sessizliğinde, kuş sesleri eşliğinde peri bacaları manzaraları uzun süre aklınızdan çıkaramayabilirsiniz.

Göreme Yemek Mekânları

Göreme’de gün içinde ya da gün sonunda nefes almanızı, karnınızı doyurmanızı sağlayacak keyifli yerler de vardır. Gün içinde beldenin çeşitli yerlerinde yer alan kafelerde bol çeşitli menülerden yemek seçiminizi yapabilirsiniz. Akşam üzeri saatlerinde sıcak bir çay ya da kahve yudumlamak, soğuk bir şeyler içmek isterseniz de çay bahçeleri kapıları açık sizleri beklemektedir. Göreme beldesinde hayat gece yarısına kadar devam eder. Bar olarak hizmet veren yerlerde daha geç saatlere kadar canlı müzik keyfini nargile eşliğinde çıkarabilirsiniz. Beldedeki mekânların büyük çoğunluğu rezervasyon gerekmeden ziyaretçi kabul etmektedir. Göreme işletmecilerinin sıcakkanlı karşılaşması, cana yakın hizmeti ile kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz.

Yayım tarihi
NEVŞEHİR olarak sınıflandırılmış