Gül Figuru Tamamlandı

Avanos, Hacıbektaş ve Gülşehir yollarının kesiştiği kavşak noktasındaki göbeğe yapılmaya başlayan gül motifli  figür şekillenmeye başladı.

gül figuru

gül figuru

Dünyaca ünlü turizm bölgelerinden biri olarak sayılan Kapadokya bölgesinin batı girişi konumundaki Gülşehir Çevre yolunun Avanos kavşağında yaklaşık 150 metre kare alan üzerinde 3 metre yüksekliğinde Gülşehir’in simgesi gül motifi yerleştirildi.

Yerleştirilen gülün etrafına ise, üç ayrı yol güzergâhını gösteren 5 metrelik hilal şeklindeki figürün yelleştirildiği kavşak, ilçe girişinde estetik bir görüntü oluşturdu.

Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, yaptığı açıklamada, ilçe girişlerini Gülşehir’e yakışır hale sokacaklarını söyledi.

İlk olarak Kapadokya bölgesinin batı girişi konumundaki Avanos, Hacıbektaş ve Gülşehir kavşağında gül figürlü düzenleme yapıklarını belirten Dursun, aynı çalışmanın üzüm asması figürünü de yine Kapadokya Havalimanı kavşağında gerçekleştireceklerini belirtti.

Daha sonra Nevşehir kavşağında oluşturulacak göbekte de yine ilçenin sembollerinden Mantarkaya figürlü çalışmayı hayata geçireceklerini dile getiren Başkan Dursun, çalışmaların tamamlanmasıyla Gülşehir’in daha güzel bir görünüme kavşağını kaydetti.

Yayım tarihi
GÜLŞEHİR olarak sınıflandırılmış