NEÜ.Rektörü Prof. Dr. Filiz KILIÇ TV8 Kanalında

NEÜ.Rektörü Prof. Dr. Filiz KILIÇ TV8 Kanalında….

Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz KılıçTV8 Televizyonunda Müge Arda’nın hazırlayıp sunduğu “ Eğitim ve Yaşam” adlı programının konuğu oldu.TV8 Televizyonundan canlı olarak yayınlanan programa katılan Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç Müge Arda’nın sorularını yanıtladı.Nevşehir’i ve Nevşehir Üniversitesini anlatan Rektörümüz;  “Nevşehir Üniversitesi olarak kurulduğumuz günden bu yana Bilime, marka şehir olan Nevşehir’e,  Türkiye’ye ve Dünya’ya hizmet eden bir Üniversite olmak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.
Nevsehir rektoru filiz kilic

Nevsehir rektoru filiz kilicÜniversitemizin dünyada eşi benzeri olmayan doğal güzellikleriyle ünlü peribacaları diyarı olan Kapadokya Bölgesinde bulunması nedeniyle Turizmde, Turizm eğitiminde iddialı olmaya çalışan bir Üniversiteyiz. Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu’nda bulunan Turizm Otelcilik, Ağırlama Hizmetleri, İkram Hizmetleri, Bağcılık, Turist Rehberliği gibi bölümlerinden oluşan beş programın beşi de turizme ara eleman yetiştirebilecek niteliktedir.

Turizm Fakültesi olarak da şu an aktif olan iki turizm fakültesi var. Bunlardan biri Gazi Üniversitesi’nde diğeri ise Nevşehir Üniversitesi’ndedir. Bu manada da Türkiye’de iki aktif Turizm Fakültesi olan Üniversitelerden biri olduğumuz için gurur duyuyoruz. 2010-2011 eğitim öğretim yılında açılan ve Türkiye’de ve Dünya’da yükselen değer olan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümümüzde Türkiye’de Nevşehir Üniversitesi  olarak  bu alanda  ilk mezunları vereceğiz.  Bu da bizi onurlandırmaktadır.” dedi.

Açılan bölümlerle Her geçen yıl öğrenci sayısını katlayan Üniversitemiz 2011-2012 eğitim öğretim yılında da hedefini  büyük tutuyor. Konuyla ilgili soruyu yanıtlayan Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, “Halen 6 bin 500 öğrencisi olan Nevşehir Üniversitesinin hedefi yeni eğitim öğretim yılında yeni açılan bölümlerle 9 bin öğrenciye ulaşmaktır.” şeklinde konuştu.

Programda Nevşehir Üniversitesinin hızlı gelişiminde katkıları olan hayırseverlere teşekkürlerini ileten Rektörümüz, “Nevşehire’e üniversite kurulması Nevşehir’in 20 yıllık rüyasıdır. Bunu Nevşehirli  Hayırseverlerimizle el ele vererek gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Canlı yayında Nevşehir Üniversitesi ailesine katılmak isteyenleri üniversitemize davet eden Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç, Üniversitemizin kurulduğu günden bu yana gelişimi, faaliyette olan ve yeni açılan bölümler,  öğrencilerimiz için sunulan sosyal ve kültürel faaliyetler, üniversitemizin bilimsel projeleri ve etkinlikleri hakkında detaylı bilgiler verdi.

Rektörümüz ‘den Adalet Komisyonu Başkanı Sinan Akdoğan’a Ziyaret

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç geçtiğimiz günlerde Nevşehir Adalet Komisyonu Başkanlığı görevine atanan Adalet Komisyonu Başkanı Sinan Akdoğan’ı ziyaret etti.

Makamda gerçekleştirilen tanışma ziyaretinde Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç Akdoğan’a yeni görevinde başarılar diledi.

{lang: 'tr'}
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Temmuz 2011, 19:07 tarihinde NEVŞEHİR kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 2.187 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
Kasva Bilişim
Göreme’nin Keyifli Mekânları

Göreme’nin Keyifli Mekânları...

Dünyanın birçok ülkesinden insanı bir araya getirebilen, aynı zaman kendi vatandaşlarını da... [Devamı]
NEVŞEHİR SU VE KANALİZASYON SERVİSİ

NEVŞEHİR SU VE KANALİZASYON SERVİSİ...

SU VE KANALİZASYON SERVİSİ 2496 ARIZAYA MÜDAHALE ETTİ Nevşehir Belediyesi Elektrik, Elektronik... [Devamı]
2000 EVLER MAHALLESİ PAZARYERİ

2000 EVLER MAHALLESİ PAZARYERİ...

2000 EVLER MAHALLESİ PAZARYERİ VE SOSYAL BİRİMLERE KAVUŞUYOR Nevşehir’in 2000 Evler Mahallesi’nde... [Devamı]
Nevşehir Bozuk Yollar

Nevşehir Bozuk Yollar

Nevşehir’in 4 mahallesinde çeşitli nedenlerle bozulan yolların yeniden yapım çalışmalarına... [Devamı]
Nevşehir Kapem’de, 8 bin Kişiye Kurs

Nevşehir Kapem’de, 8 bin Kişiye Ku...

Nevşehir Kapem’de, 8 bin Kişiye Kurs Nevşehir’de örgün eğitimin en temel kurumlarından biri... [Devamı]
NEVŞEHİR’DE  YABANCI EVLİLİKLER REKOR KIRDI

NEVŞEHİR’DE YABANCI EVLİLİKLER REKOR KI...

NEVŞEHİR’DE  YABANCI EVLİLİKLER REKOR KIRDI Nevşehir Belediyesi Evlendirme Memurluğu tarafından... [Devamı]
NEVŞEHİR’İN TARİHİ

NEVŞEHİR’İN TARİHİ

NEVŞEHİR’İN TARİHİ Nevşehir ve civarının yaklaşık M.Ö.5000 senelik bir tarihi geçmişi... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
NEVŞEHİR
Yazarlarımız
Yorumlar
radyo dinle kim