NEÜ.Rektörü Prof. Dr. Filiz KILIÇ TV8 Kanalında

NEÜ.Rektörü Prof. Dr. Filiz KILIÇ TV8 Kanalında….

Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz KılıçTV8 Televizyonunda Müge Arda’nın hazırlayıp sunduğu “ Eğitim ve Yaşam” adlı programının konuğu oldu.TV8 Televizyonundan canlı olarak yayınlanan programa katılan Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç Müge Arda’nın sorularını yanıtladı.Nevşehir’i ve Nevşehir Üniversitesini anlatan Rektörümüz;  “Nevşehir Üniversitesi olarak kurulduğumuz günden bu yana Bilime, marka şehir olan Nevşehir’e,  Türkiye’ye ve Dünya’ya hizmet eden bir Üniversite olmak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.
Nevsehir rektoru filiz kilic

Nevsehir rektoru filiz kilicÜniversitemizin dünyada eşi benzeri olmayan doğal güzellikleriyle ünlü peribacaları diyarı olan Kapadokya Bölgesinde bulunması nedeniyle Turizmde, Turizm eğitiminde iddialı olmaya çalışan bir Üniversiteyiz. Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu’nda bulunan Turizm Otelcilik, Ağırlama Hizmetleri, İkram Hizmetleri, Bağcılık, Turist Rehberliği gibi bölümlerinden oluşan beş programın beşi de turizme ara eleman yetiştirebilecek niteliktedir.

Turizm Fakültesi olarak da şu an aktif olan iki turizm fakültesi var. Bunlardan biri Gazi Üniversitesi’nde diğeri ise Nevşehir Üniversitesi’ndedir. Bu manada da Türkiye’de iki aktif Turizm Fakültesi olan Üniversitelerden biri olduğumuz için gurur duyuyoruz. 2010-2011 eğitim öğretim yılında açılan ve Türkiye’de ve Dünya’da yükselen değer olan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümümüzde Türkiye’de Nevşehir Üniversitesi  olarak  bu alanda  ilk mezunları vereceğiz.  Bu da bizi onurlandırmaktadır.” dedi.

Açılan bölümlerle Her geçen yıl öğrenci sayısını katlayan Üniversitemiz 2011-2012 eğitim öğretim yılında da hedefini  büyük tutuyor. Konuyla ilgili soruyu yanıtlayan Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, “Halen 6 bin 500 öğrencisi olan Nevşehir Üniversitesinin hedefi yeni eğitim öğretim yılında yeni açılan bölümlerle 9 bin öğrenciye ulaşmaktır.” şeklinde konuştu.

Programda Nevşehir Üniversitesinin hızlı gelişiminde katkıları olan hayırseverlere teşekkürlerini ileten Rektörümüz, “Nevşehire’e üniversite kurulması Nevşehir’in 20 yıllık rüyasıdır. Bunu Nevşehirli  Hayırseverlerimizle el ele vererek gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Canlı yayında Nevşehir Üniversitesi ailesine katılmak isteyenleri üniversitemize davet eden Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç, Üniversitemizin kurulduğu günden bu yana gelişimi, faaliyette olan ve yeni açılan bölümler,  öğrencilerimiz için sunulan sosyal ve kültürel faaliyetler, üniversitemizin bilimsel projeleri ve etkinlikleri hakkında detaylı bilgiler verdi.

Rektörümüz ‘den Adalet Komisyonu Başkanı Sinan Akdoğan’a Ziyaret

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç geçtiğimiz günlerde Nevşehir Adalet Komisyonu Başkanlığı görevine atanan Adalet Komisyonu Başkanı Sinan Akdoğan’ı ziyaret etti.

Makamda gerçekleştirilen tanışma ziyaretinde Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç Akdoğan’a yeni görevinde başarılar diledi.

Cappadocia Travel Cappadocia Tour Cappadocia Turkey Cappadocia Places To Visit