Nevşehir Kapem’de, 8 bin Kişiye Kurs

Nevşehir Kapem’de, 8 bin Kişiye Kurs
Nevşehir’de örgün eğitimin en temel kurumlarından biri haline gelen Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM)’nde halen devam eden 20. eğitim dönemi kursları ile birlikte 8 bini aşkın kişinin 40 a yakın branşta eğitimleri gerçekleştirilmiş olacak.

Nevşehir Belediyesi tarafından 2005 yılında çalışmalarına başlayan KAPEM, bugüne kadar 19. eğitici kurs düzenledi.Halen 20. eğitim dönemi kursların devam ettiği KAPEM’den yararlananların 2165 i Üniversite mezunlarından oluşurken 4 bin 250 si lise mezunlarından oluştu.Eğitim kurslarından 1120 de ilköğretim okulu mezunu yararlandı.

Kadın Üst Giysileri Dikimi, Mutfak Takımları Hazırlama, Elde Kurdele İşi, Tel Kırma, Pratik İngilizce, Arapça, Almanca, Osmanlıca, Bilgisayar İşletmenliği ve Operatörlüğü, Diksiyon, Ebru, Gitar, Bağlama, Tarım,Çocuk bakımı, İstihdam danışmanlığı, AB proje döngüsü, Takı tasarımı, Tezhip Minyatür, Bilgisayarlı muhasebe, Halk oyunları ve zihinsel engellilere yönelik Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama kursları gibi 40 a yakın branşta eğitimin sağlandığı KAPEM’den yararlananların 4860’ını bayanlar oluştururken erkeklerin sayısı da 2675 olarak gerçekleşti.

KAPEM’de eğitimler Paşa Konağı,Türkmen Evi,Han Odası, Bilgisayar Eğitim Merkezi,
Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi ile Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde verildi.