Nevşehir Valisi’nden Avanos Yemeklerine tam not

Nevşehir Valisi’nden Avanos Yemeklerine tam not geldi..

Nevsehir Valisi'nden Avanos Yemeklerine tam not

Nevsehir Valisi’nden Avanos Yemeklerine tam not

Nevşehir valisi Abdurrahman Savaş yanında bulunan kalabalık bir heyetle Avanos Teknik ve Kız Meslek Lisesinde devam eden Aşçılık Kursunu ziyaret etti. İşkur, Avanos Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bu yıl 2.si açılan Aşçılık Kursu hakkında Avanos Kaymakamı Aylin Kırcı Duman’dan bilgi alan vali Savaş ve protokol üyeleri kursiyerlerin hazırladığı ikramların tadına baktı. 4’ü erkek toplam 24 kursiyerin 472 saat olarak devam ettiği ve 5 Ağustosta sona erecek 2. dönem kursta kursiyerlerce hazırlanan yiyeceklere tam puan veren vali Savaş onlarla fotoğraf da çektirdi.

Kaymakam Kırcı Duman başta hanımlar ve gençler olmak üzere kursu bitirenlerin bölgedeki otellerde iş bulabildiğini veya kendi iş yerlerini açabildiğini söyledi. Geçen yıl bu kursa katılan 16 kursiyerin 10 tanesinin işe girdiğini, 3 tanesinin de KOSGEB kursuna katılarak kendi iş yerini açtığını açıklayan kaymakam Kırcı Duman “ilçemizde bir KOSGEB kursu da açacağız” dedi.

Nevşehir Valisi Kursiyerlerin aynı zamanda öğretmenevinde kurulan Aşevine destek verdiklerini, orada yapılan yemeklerle evlerinde yemek yapamayan veya hasta konumundaki 50 vatandaşa yemek hazırladıklarını belirten kaymakam Kırcı Duman Aşevini kurulmasında destek veren hayırseverlere de teşekkür etti.

Cappadocia Travel Cappadocia Tour Cappadocia Turkey Cappadocia Places To Visit