PROJE UYGULAMA DÖNEMİ BAŞLIYOR

AHİLER KALKMINMA AJANSI, PROJE UYGULAMA DÖNEMİ BAŞLIYOR

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından açıklanan 2010 Yılı Mali Destek Programı kapsamında başvuran projeler idari kontrol, bağımsız değerlendirici ve denetleme kurulu süreçlerinin ardından Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu’nda onaylanmış ve kısa bir süre önce kamuoyuna duyurulmuştu.Hibe almaya hak kazanan proje sözleşmelerin imzalanmasının ardından proje uygulama süreci de 4 nisan 2011 Pazartesi günü başlayacak.

Bu süreçte başarılı proje sahiplerine yönelik olarak düzenlenecek eğitimler her ilde birer gün sürecek. Pazartesi günü Kırıkkale Valiliği Proje Ofisi’nde başlayacak eğitimlerde, proje sahiplerine, proje uygulama sürecinin ilk aşamasından son aşamasına kadar uymaları gereken usuller anlatılacak.

Projelerin yürütülmesinden ve bu kapsamdaki satın alımlardan sorumlu personellere yönelik olarak gerçekleştirilen eğitimler kapsamında, sözleşme yönetimi, izleme, muhasebe, satın alma, izleme bilgi sistemi ve görünürlük konuları anlatılacak.

Projelerin yürütülmesi, uygulanması ve izlenmesine yönelik eğitimler Ahiler Kalkınma Ajansı İzleme Değerlendirme Birimi’ne bağlı uzmanlar tarafından verilecek.

Yararlanıcıların mücbir sebepler dışında kendi illerindeki bu toplantılara katılmaları zorunlu olup, söz konusu toplantılar başvuru sahibi, proje koordinatörü, proje ile ilgili olması durumunda muhasebe görevlisi ve proje ekibinde yer alan personelin katılımıyla gerçekleştirilecek.

haber

Proje uygulama dönemi eğitimleri 8 Nisan 2011 Cuma günü Ahiler Kalkınma Ajansı’nın Nevşehir’de bulunan hizmet binasında gerçekleştirilecek olan eğitimle sona erecek.

Yayım tarihi
NEVŞEHİR olarak sınıflandırılmış
Cappadocia Travel Cappadocia Tour Cappadocia Turkey Cappadocia Places To Visit