TEMA Nevşehir İl Başkanı Orhan Çalık “Ateş Hepimizi Yaktı”

TEMA Nevşehir İl Başkanı Orhan Çalık “Ateş Hepimizi Yaktı”

TEMA Nevsehir İl Baskanı Orhan Calik

TEMA Nevsehir İl Baskanı Orhan Calik

TEMA Nevşehir İl Başkanı Orhan Çalık, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 13 şehit, 7 yaralı haberini çok büyük bir üzüntü ile öğrendiğini belirtti. Çalık,…TEMA Nevşehir İl Başkanı Orhan Çalık, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 13 şehit, 7 yaralı haberini çok büyük bir üzüntü ile öğrendiğini belirtti. Çalık, “13 ocağa ateş düştü ve ateş sadece düştüğü yeri değil hepimizi yaktı.” ifadelerini kullandı.

Çalık, konuyla ilgili açıklamasında şöyle dedi: “Diyarbakır’da şehit olan askerlerimiz hepimizin canıdır, kanıdır. Ülke bütünlüğümüz için canlarını feda ettiler. Öfkemiz her geçen gün hep artmakta, sabır sınırlarımızı zorlamaktadır. Allah bizlere sabır versin. Silahlı kuvvetlerimizden yanan yüreğimize artık oh dedirtecek bir su serpmelerini bekliyoruz. Teröristlere destek vermeyen, bizlerle geçmişte olduğu gibi şimdi de birlik ve beraberlik içinde yaşamak isteyen Kürt halkımızdan da bu teröristlere karşı sessiz kalmayıp, tavırlarını açıkça ortaya koymalarını bekliyoruz. Allah canileri kahretsin. İki yakalarını bir araya getirmesin. Perişan olsunlar. Allah silahlı kuvvetlerimize güç versin; o sömürücü güçlerin uşaklığını yapan, geleceğini düşünmeye beyni olmayan, o çapulcu sürülerini yakalayıp yok etme fırsatı versin.”

Şehitlere rahmet, kederli ve acı içersindeki ailelerine sabır dilemekten başka yapabileceklerin de bulunduğuna dikkat çeken Çalık, şunları kaydetti: “Dünyanın hiçbir yerinde halk desteği olmayan terör grubu yaşamaz ve faaliyetini sürdüremez. Terörle mücadele askerin tek başına yapacağı bir faaliyet değildir. Mücadeleye sivil toplum örgütleri, toplum önderleri, din adamları başta olmak üzere, toplumu oluşturan tüm dinamikler, ‘ortak akıl’ oluşturarak destek vermeleri gerekir ve bu bir tarihi zorunluluktur. Elimizi taşın altına koyalım, kanayan yarayı durdurmak adına ne yapmamız gerekiyorsa hep beraber yapalım. Cesaret ve inancın olmadığı hiçbir dava başarıya ulaşamaz. Amacımız ve davamız dünya milletleri içerisinde en medeni ve refah seviyesi en yüksek bir millet olarak yaşamaksa bir araya gelelim, ortak akıl ile hareket edelim.” CİHAN